Exfoliační maska na nohy od Lirene - PŘED a PO

/
11 Comments
Krásný den,

exfoliační masky byly hitem minulého léta. V té době jsem četla pár recenzí, ale pro koupi jsem se nerozhodla, vždy jsem se objednala přímo na pedikuru.

Jsem ráda, že jsem exfoliační ponožky dostala od ségry k svátku a na výsledek jsem byla vážně zvědavá. Exfoliační maska je od Lirene, nevím, jestli tyto ponožky prodávají i jiné značky, můžete mi určitě napsat do komentářů.

Exfoliační maska má odstraňovat odumřelé buňky bez mechanického tření a stimulovat regeneraci pokožky. Pokožku má zjemňovat a minimalizovat ztvrdlou kůži. Výsledkem mají být jemné nohy.

Viděla jsem ji v obchodě za 159 Kč.

Ponožky obsahují 2,5 % urey, 7,5 % kyselin AHA, kokosový olej a medový extrakt. O kyselinách AHA jsem si přečetla více v tomto článku.

Použití:

1. Nohy jsem před použitím masky omyla, následně důkladně osušila.
2. Odtrhla jsem vrchní část pytlíku a vytáhla ponožky. Ponožky jsem opatrně otevřela.
3. Nasadila jsem si ponožky na 90 minut. Doporučená doba je 60-90 minut.
4. Jakmile doba uplynula, tak jsem si ponožky sundala, opláchla jsem si nohy.

Exfoliační proces má začít za 5-7 dnů po použití a trvá 7-10 dnů v závislosti na ztvrdlé kůži, popřípadě kuřích ok. Během tohoto procesu se nedoporučují peelingové produkty a mechanické tření. Doporučuje se nohy namáčet v teplé vodě a používat vyživující krémy.

Masku je vhodné používat max. 1x za měsíc.


Mé dojmy:

S aplikací jsem postupovala přesně podle návodu. Na exfoliační ponožky jsem si dala ještě své teplé ponožky, abych je více uzavřela, lehla jsem si pod peřinu a relaxovala. Sranda byla, když jsem se jen v ponožkách prošla po místnosti, protože to klouzalo a já jsem měla pocit, že moje tělo se kymácí ze strany na stranu a sama jsem se nad tím bavila.

Masku jsem aplikovala na nohy v pátek a každý den jsem si chodidla mazala krémem. Asi po 4 dnech se mi začala kůže loupat. Každý den se loupání stupňovalo a nebyl to opravdu hezký pohled, takže jsem Vám průběh nefotila, celé nohy se loupaly (jak spodní část, tak vrchní část i prsty). Nosila jsem celou dobu ponožky, protože jakmile jsem šla bosá, tak všude za mnou byla sloupaná kůže. Proto doporučuji aplikaci provést v období, kdy budete vědět, že nemusíte chodidla nikde vystavovat.

Dalších 9 dnů se mi kůže sloupávala, takže přesně 2 týdny po aplikaci jsem měla nožky jako nové. Překvapilo mě, jak jemné jsem je měla a s svýsledkem jsem spokojená. Stará kůže se celá sloupala a výsledkem byly hladké nožky jako po pedikuře. Proto exfoliační masku za sebe doporučuji. Pokud víte, že se nestíháte objednat na pedikuru a nebo Vám vadí, když Vám někdo na nohy sahá, tak je maska ideálním řešením.

Fotka po a před je toho důkazem.


Máte s maskou zkušenost, zaujala Vás?

Mějte se nádherně,
Veru




11 komentářů:

 1. Už jsem to viděla někde na YT a bylo to fakt vtipný. Těm holkám se ta kůže sloupávala fakt jak miminkům. I ta tvoje fotka mi přijde legrační :D. Určitě masku vyzkouším. JANISTEA

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. jojo úplně vše se sloupalo, jsem byla jak had :D

   Vymazat
 2. Veru, super podrobná recenze, ale přiznám se, že tyhle ponožky mě vůbec nezaujaly. Výsledek je určitě super, ale pro mě by tenhle proces byl hrozně zdlouhavý. Radši bych si zašla na tu pedikúru nebo si chodidla obrousím doma takovou mašinkou, co mám :-) Asi by mě štvala i ta opadávající kůže z chodidel.

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Je to pravda Leni, je to fajn, ale pro lidi, kterým nevadí, že je ten proces na delší dobu, že to nebudou mít hned. Za mě je pedikura lepší, protože mám nožky za 30 minut jako nový, ale tohle je určitě příjemný zpestření a hlavně to funguje, takže to doporučím dál :)

   Vymazat
 3. Jako nápad se mi to líbí a je to super, že je to i účinné, i když ten proces toho sloupávání musí být opruz:-D Já jsem se teď naučila chodit na pedikúru, vždycky jsem si ji dělala sama, ale takhle je to pro mně komfortnější a hlavně úžasný relax:-)

  OdpovědětVymazat
  Odpovědi
  1. Já pedikuru mám ráda, tady mi chyběla ta závěrečná masáž :D

   Vymazat
 4. Já tuhle nezkoušela a vypadá v celku i lákavě. :) Mám od Lirene masku na ruce, čeká na vyzkoušení. :)
  Miska blog

  OdpovědětVymazat
 5. Ty jo, tak pro to si jdu. To je suprové věc, kterou potřebuju .. Pořád totiz na péči o nohy zapomínám :(

  OdpovědětVymazat
 6. Právě jsi mě přesvědčila, že do ní taky půjdu. Ještě jsem ji neměla, ale jak vidím, výsledek je parádní. :-)
  welcometomyworld

  OdpovědětVymazat
 7. Už jsem si podobnou věc na nohy taky objednala a moc se těším :)
  MyGoldenMind

  OdpovědětVymazat
 8. Osobní zkušenost nemám, ale ráda bych je vyzkoušela. Používám často strojek od schoolu :) a s tím jsem velice spokojená.

  OdpovědětVymazat

Děkuju za Vaše komentáře :)

Veru. Používá technologii služby Blogger.
Děkuji moc za každý komentář :*